ПЛЕНУМ ЦК ПРОФСПІЛКИ РОЗГЛЯНУВ ВИКЛИКИ ЧАСУ ТА ЗАВДАННЯ ПРОФСПІЛКИ, ЇЇ ОРГАНІЗАЦІЙНИХ ЛАНОК В УМОВАХ ВІЙСЬКОВОГО СТАНУ

09.12.2024 - 14:17 | Категорія: Новини

5 грудня відбувся черговий V Пленум Профспілки працівників вугільної промисловості України. На порядку денному було розглянуто питання « Про виклики часу та завдання Профспілки, її організаційних ланок щодо забезпечення трудових і соціально – економічних прав працівників в умовах військового стану в Україні».

В роботі Пленуму взяли участь заступник Міністра енергетики України Анатолій Корзун, керівник Департаменту компанії ДТЕК Олександр Туров, голова Федерації роботодавців паливно-енергетичного комплексу України Анатолій Татаринов, народні депутати України Вікторія Гриб та Михайло Бондар, голова Федерації профспілок України Григорій Осовий, від Фонду Державного майна України – директорка Департаменту супроводження санкційного майна та майна на тимчасово окупованих територіях Зоряна Греськів, Директор з персоналу та соціальних питань групи «МетІнвест» Михайло Цуркан, а також члени постійних комісій Профспілки, голови первинних профспілкових організацій, які не є членами ЦК Профспілки.

Львівську територіальну організацію представляли: голова Степан Ярема, голови первинних профспілкових організацій шахт та допоміжних підприємств.

У цілому ситуація на підприємствах та відповідно в профспілкових організаціях, як і соціальна економічна ситуація у вугільній галузі стала ще більш складною.
Занепокоєння у Профспілки викликає наявна заборгованість із заробітної плати. Адже, заборгованість із заробітної плати по вугільній галузі залишається самою великою із всіх галузей країни. В цілому по галузі з 2015 року за розрахунками Профспілки вона складає понад 2,1 млрд. грн. Тільки за поточний рік борги по заробітній платі складають біля 1 млрд. грн. що дорівнює майже 50 відсотків від загальної.

Одночасно, є і позитивні зрушення. В результаті роботи Міжвідомчої робочої групи, яка була створена при Міненерго, відповідно до розпорядження Прем’єр-міністра України, щодо погашення заборгованості із заробітної плати ситуація по ДП «Львіввугілля» покращилася, але в цілому заборгованість по цьому підприємству залишається самою великою.

Також шахтарів вугільних підприємств усіх форм власності турбує рівень заробітної плати. При постійній інфляції, підвищенні цін майже всі товари та послуги, при заморожуванні мінімальних соціальних стандартів у Держбюджеті на 2025 рік, неможливо шахтарям забезпечити не просто нормальних, а елементарних потреб життєдіяльності сімей. Слід зазначити, що свою категоричну незгоду із заморожуванням мінімальних соціальних стандартів висловила Федерація профспілок України.

Всі ці фактори спонукають шахтарів до пошуку іншого трудового шляху і як наслідок – брак фахових та досвідчених кадрів у вугільній галузі.

Станом на 1 листопада, чисельність працівників державних вугледобувних підприємств зменшилась більш, ніж на чверть і це підземні працівники основних професій – гірники очисних вибоїв та прохідники. Ці цифри будуть значно більше до кінця року.

Профспілка, нажаль, сьогодні не зовсім розуміє стратегічний розвиток вугільної галузі, як у цілому так і по окремим державним підприємствам.

Останнім часом знизився рівень соціального діалогу, але сподіваємося, що будемо працювати в межах соціальних зобов’язань, визначених Галузевою угодою між Міненерго та іншими державними органами, власниками і всеукраїнськими профспілками вугільної промисловості.

Питання бронювання працівників вугледобувних підприємств потребує вирішення на Державному рівні.

Шахтарі сьогодні працюють на не менш важливому від військового – трудовому фронті, забезпечуючи енергетичну безпеку країни. І тому безперебійна, безпечна робота підприємств паливно-енергетичного комплексу, зокрема, підприємств вугільної галузі всіх форм власності це найголовніше спільне завдання на сьогодні.

Профспілка схвильована ситуацією щодо бронювання, визначення критично важливих підприємств для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, що може привести до зупинки окремих підприємств і ставить під загрозу проходження осінньо-зимового періоду.

Заступник Міністра енергетики Анатолій Корзун доповів про ситуацію у вугільній галузі та окреслив напрямки подальшої спільної діяльності з Укрвуглепрофспілкою по вирішенню озвучених на Пленумі питань.

Присутні на засіданні народні депутати України Вікторія Гриб та Михайло Бондар розповіли про роботу Комітету Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг по вирішенню нагальних шахтарських питань. Зокрема, групою народних депутатів зареєстровано законопроект( реєст. № 12220 ) щодо продовження дії мораторію на банкрутство державних вугледобувних підприємств до 1 січня 2026 року. Також народні депутати запевнили представників шахтарських профспілок про всебічну підтримку шахтарів на законодавчому рівні.

Лідер ФПУ запевнив присутніх на Пленумі профспілкових лідерів у наданні всебічної допомоги членам Укрвуглепрофспілки.

В обговоренні зазначеного питання взяли участь Абраменко Л.В., Щербань В.П., Древаль П.П., Ярема С.Ф., Євтушок П.Т.

У своїх виступах представники шахтарських профспілок озвучували наболілі питання для свого регіону, а також наголошували на необхідно вирішення загальних для всіх проблем (борги по заробітній платі, бронювання, ЄСВ та інші).

За результатами обговорення було прийнято відповідну Постанову Пленуму.

Було таж розглянуто та прийнято ряд питань, що стосуються організаційної діяльності Профспілки.

Коментування вимкнене.