ПРЕЗИДІЯ УКРВУГЛЕПРОФСПІЛКИ РОЗГЛЯНУЛА ПИТАННЯ ЩОДО НАДАННЯ ЗВІТНОСТІ ПРАЦЮЮЧИХ У ПРОФСПІЛКАХ

20.10.2023 - 11:08 | Категорія: Новини

19 жовтня у змішаному форматі відбулося засідання Президії Профспілки. В роботі Президії взяли участь представники Федерації профспілок України: керівник Департаменту профспілкового руху і зв’язків з громадськістю Лариса Ровчак та завідувач відділом правової експертизи Георгій Селіванов.

На порядку денному питання “Про надання Пенсійному фонду України роботодавцями відомостей щодо належності/неналежності працівників до профспілок та визначення позиції Профспілки працівників вугільної промисловості України”.

Завідувач відділом організаційної та інформаційної роботи Укрвуглепрофспілки Юрій Білуха доповів, що суть справи полягає в тому, що 6 листопада 2022 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту соціальних, трудових та інших прав фізичних осіб, у тому числі під час воєнного стану, та спрощення обліку робочих місць для осіб з інвалідністю» (далі – Закон 2682).

Цим Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» передбачено, що страхувальник має подавати до Пенсійного фонду відомості щодо належності або неналежності осіб, які працюють, до професійних спілок.

У зв’язку з прийняттям даного Закону деякими філіями Пенсійного фонду України, зокрема, в Донецькій області вже надіслані листи до керівників державних вугледобувних підприємств стосовно надання відомостей про працівників, в тому числі щодо їх належності або неналежності до професійних спілок та інших даних про членів Профспілки, в тому числі щодо сплати членських внесків.

Слід зазначити, що 11 жовтня ц.р. на нараді ФПУ керівників всеукраїнських профспілок та територіальних профоб’єднань була окреслена необхідність об’єднання зусиль всіх профспілкових органів та організацій з метою вжиття дієвих практичних заходів по вирішенню зазначеного питання.

При цьому на даній нараді було наголошено, що відповідні статті нині діючого Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування порушують Конституцію України (ст. 36) і норми ратифікованих Україною міжнародних конвенцій, зокрема – ч. 2 ст. 3 Конвенції Міжнародної організації праці № 87 «Про свободу асоціації та захист права на організацію», ч. 1 ст. 2 Конвенції Міжнародної організації праці № 98 «Про застосування принципів права на організацію і на ведення колективних переговорів». Відповідно до ст. 12 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» професійні спілки, їх об’єднання у своїй діяльності незалежні від державних органів та органів місцевого самоврядування, роботодавців, інших громадських організацій, політичних партій, їм не підзвітні і не підконтрольні. Профспілки самостійно організовують свою діяльність, проводять збори, конференції, з’їзди, засідання утворених ними органів, інші заходи, які не суперечать законодавству.

Зверталася увага і на те, що до вирішення даного питання, необхідно максимально залучити народних депутатів України, незалежно від їх партійної та фракційної приналежності. Для цього мають бути залучені профспілкові органи всіх ланок і рівнів.

Згідно рішення ФПУ з метою реагування на дію Пенсійного фонду України, напрацьовані профспілкової позиції та підготовленні роз’яснення для профспілкових організацій, була створена Робоча група до складу якої включено і представника Профспілки працівників вугільної промисловості України Юрія Білуху.

Робочою групою напрацьовані відповідні пропозиції, які мають бути розглянуті на засіданні Президії Федерації профспілок України 24 жовтня 2023 р.

Визначено за доцільне Президією Профспілки підтримати дані пропозиції та здійснити подальші конкретні дії Профспілки, територіальних і первинних профспілкових організацій, спрямовані на вирішення зазначеного проблемного питання.

За результатами обговорення була прийнята відповідна Постанова ЦК Профспілки.

Зокрема:

-інформацію про надання Пенсійному фонду України відомостей щодо належності/ неналежності працівників взяти до уваги;

-вважати за доцільне ФПУ звернутися до пенсійного фонду України щодо проведення наради по розгляду зазначеного питання;

-враховуючи можливі ознаки неконституційності статей 17.20 Закону України 2682 Федерації профспілок України підготувати відповідне звернення до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини;

-територіальним і первинним організаціям Профспілки провести відповідну роботу з народними депутатами України щодо підтримки ними законопроектів, які мають скасувати вимоги надання інформації про належність/неналежність працівників до профспілок.

Крім того, голова Профспілки Андрій Зимін підняв питання щодо списання пені та штрафів із заборгованості по сплаті ЄСВ. Прийняли рішення направити від імені Пленуму Профспілки відповідні звернення до Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука щодо порядку зарахування платежів по ЄСВ для вугледобувних підприємств.

Після засідання Президії відбувся II Пленум Укрвуглепрофспілки, де розглянули питання щодо внесення змін до Статуту Профспілки у відповідності до законодавства Україниз сайту Укрвуглепрофспілки https://www.prupu.org/news/24490/

Коментування вимкнене.