ВУГІЛЬНА ГАЛУЗЬ ПОТРЕБУЄ ВИРІШЕННЯ КРИТИЧНИХ ПИТАНЬ

23.11.2021 - 16:39 | Категорія: Новини


✅23 листопада відбулась ініційована Профспілкою працівників вугільної промисловості України онлайн-нарада Міністерства енергетики України за участі керівників державних вуглевидобувних підприємств з обговорення критичних питань галузі.
На ній виступили Герой України Борис Грядущий, Голова Профспілки працівників вугільної промисловості України Андрій Зимін, очільник ЛТО ППВПУ Олег Турчин та інші.
🔷Також розглянуті усі критичні питання вугільної галузі, зокрема фінансування галузі на 2021 та 2022 роки, погашення ЄСВ, перегляд тарифів на оплату праці, відновлення права працівників середньої ланки на отримання пенсій за Списками №1 та №2 та інші.
🔷Нагального вирішення потребує питання збільшення визначеного на 2021 рік бюджетного фінансування вугільної галузі в обсязі 1,1 млрд грн. Ці кошти необхідні для погашення заборгованості з заробітної плати перед шахтарями.
🔷Необхідне внесення змін до проекту Закону України «Про державний бюджет України на 2022 рік» стосовно збільшення видатків Міністерства енергетики України на потреби вугільної галузі. Збільшення фінансування дозволить провести модернізацію вуглевидобувних підприємств, що знизить собівартість та дасть змогу збільшити обсяги видобутку вугілля, а також забезпечить державним шахтам можливість працювати у збалансованому режимі.
✅Т.в.о. генерального директора ДП «Львіввугілля» Олег Акімов наголосив на необхідності погашення заборгованості перед підприємством за поставлену вугільну продукцію.
Обговорено питання перегляду постанови Кабінету Міністрів України №760 від 21 липня 2021 року стосовно бюджетного фінансування видатків на охорону праці.
Необхідно ініціювати внесення змін до постанови Уряду №461 щодо поновлення раніше існуючого права працівників середньої ланки вуглевидобувної галузі на отримання пенсій за Списками №1 та №2. На сьогоднішній день, працівники, які 50-80% робочого часу працюють в шкідливих умовах, позбавлені права на компенсацію.
Окрім того, Міністерству енергетики озвучено питання підвищення тарифів на оплату праці робітників вуглевидобувних підприємств.
Відповідно до Закону України “Про відновлення платоспроможності державних вугледобувних підприємств” від 13 квітня 2017 р. N 2021-VIII , 1 січня 2022 року спливає термін, у який підлягають зупиненню виконавчі провадження та заходи примусового виконання рішень щодо державних вугледобувних підприємств, знімаються заборони на арешти та відчуження майна у таких виконавчих провадженнях, а справи про банкрутство державних вугледобувних підприємств не порушуються.
✅Тому на нараді із Міністерством енергетики піднято питання щодо необхідності продовження дії мораторію на виконавчі провадження та заходи примусового виконання рішень щодо державних вугледобувних підприємств.
Окремо представники державних вуглевидобувних підприємств наголосили на необхідності призначення профільного заступника Міністра енергетики.

За матеріалами сайту Шахтар Галичини ДП ” Львіввугілля”

Коментування вимкнене.