РОБОЧА ЗУСТРІЧ В МІНЕНЕРГО

01.02.2022 - 10:56 | Категорія: Новини

31 січня в Міністерстві енергетики України відбулася робоча зустріч голови Профспілки працівників вугільної промисловості України Андрія Зиміна з Міністром енергетики України Германом Галущенко, за участю Першого заступника Міністра енергетики Юрія Власенка.

Під час даної зустрічі головою Профспілки Андрієм Зиміним були порушено ряд питань, які потребують термінового вирішення, зокрема:

Своєчасна виплата поточної заробітної плати працівникам державних вугледобувних підприємств та погашення наявних боргів з неї.

На даний час заборгованість по заробітній платі перед гірниками становить понад один мільярд гривень – Герман Галущенко надав доручення відповідним службам Міністерства щодо напрацювання пакету документів для виплати заробітної плати в поточному році.

Відновлення роботи Робочої комісії з ведення колективних переговорів щодо внесення змін до Галузевої угоди в частині підвищення тарифних ставок та посадових окладів працівникам державних вугледобувних підприємств.

Очільник Міністерства запропонував кандидатуру першого заступника Міністра Юрія Власенка на посаду керівника комісії зі сторони Міністерства. По даному питанню Міністерством напрацьовуються відповідні документи.

В черговий раз голова Профспілки Андрій Зимін порушив перед керівництвом Міністерства питання щодо відновлення права на отримання пільгової пенсії за Списками №1 та №2 працівникам, які відповідають за розвиток вугільного підприємства. Адже на даний час на державних вугледобувних підприємствах відчувається брак кадрового потенціалу.

Щодо ситуації на шахті «5-6» ДП «Мирноградвугілля» доповів присутній на нараді голова Покровсько-Мирноградської територіальної організації Профспілки Роман Сиротюк.

Він зазначив, що закриття шахти призведе до вивільнення працівників і до загострення соціально-економічної ситуації в регіоні, адже шахта забезпечує побутовим вугіллям майже усіх працівників державного підприємства «Мирноградвугілля», які мешкають у Мирноградському та Димитровському районах.

Також під час зустрічі було обговорено подальшу взаємодію Укрвуглепрофспілки та Міненерго України по вирішенню ряду питань соціально- культурної сфери.

Лідери Укрвуглепрофспілки сподівається на здійснення конкретних заходів з вирішення вище зазначених питань.

Коментування вимкнене.